Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Ana Bartolić, 20. 10. 2014.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i ove godine naša je škola obilježila raznim aktivnostima.

Kroz cijeli tjedan od 6. do 17. listopada učenici su prikupljali plodove jeseni, od kestenja, do kukuruza, od povrća do bundeva. Na žalost, količina plodova  je ove godine bila manja  nego prijašnjih godina zbog nemilih poplava i kiša koje su harale našim krajevima od proljeća. No to nije spriječilo učenike razredne nastave te eko grupu i učenike 8.a razreda da istraže o zdravoj prehrani u okviru svog sata razrednika i izvannastavne aktivnosti. U srijedu 15.10. niži razredi naše škole i njihove učiteljice obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Svaki je razred  dobio jednu boju voća i povrća koje je trebao prezentirati ostalima i izraditi plakat. Bilo je vrlo poučno. Naučili smo koje voće trebamo jesti kada smo bolesni, koje povrće čuva naš vid i slično. Upoznali smo neke vrste voća za koje nismo dosad ni znali. Za kraj smo se zasladili ukusnom voćnom salatom koju smo zajednički napravili od voća koje smo donijeli.  Završna svečanost održala se 17. listopada kada smo se svi okupili oko stola punog kolača i krušnih proizvoda. Nakon polasatnog umjetničkog programa, kojeg su izveli naši zboraši, mali i veliki glumci, scenska skupina i učenici PŠ Hotnja, obilje slasnih proizvoda blagoslovio je vlč. Željko Jurković, župnik župe Uznesenja BDM u Pokupskom dok su učenici, za vrijeme velikog odmora, blagovali blagoslovljenu hranu.

Dane zahvalnosti za plodove zemlje obilježene u našoj školi, pogledajte u galeriji slika.

Marijo Ožaković