Posjet Koncertnoj dvorani Lisinski i Tehničkom muzeju

Autor: Ana Bartolić, 13. 4. 2015.

Još jedan glazbeno-scenski spektakl pripremila je organizacija Hrvatske glazbene mladeži, u sklopu Tjedna glazbe za mlade, za svoje najmlađe i one malo starije članove. Bio je to senzacionalni koncert Zagrebačke filharmonije, pod ravnanjem maestra Krešimira Batinića i solista Gradskog kazališta Komedija koji se dogodio 10. travnja s početkom u 9,30. Naši učenici sedmog i osmih razreda, pod vodstvom svojih učitelja Ane Bartolić, Kristine Panižić i Marija Ožakovića, također su uživali u arijama i songovima poznatih i popularnih hrvatskih opereta, mjuzikala i rock-opera koje su sjajno, uz instrumentalnu pratnju spomenutog orkestra i dijelom scenski, izveli Vanda Vinter, Đani Stipaničev, Mila Elegović i drugi. Tako su se na pozornici 42 godine stare dvorane Lisinski zapjevali i zasvirali hitovi iz Jalte Jalte, Baruna Trenka, Dunda Maroja, Male Floramye, Gubec bega, Tko pjeva zlo ne misli i Splitskog akvarela, a nakon svakog hita dvoranom je zaorio gromoglasan pljesak školaraca velikog broja osnovnih škola iz Hrvatske koji je još više potaknuo narator i voditelj Dražen Siriščević. Oduševljeni evergrinima hrvatskih glazbeno-scenskih vrsta 19. i 20. stoljeća te još uvijek pjevušeći poznati hit Neka cijeli ovaj svijet, učenici su se uputili u Tehnički muzej gdje su se upoznali s povješću i značajem rudarstva, stvaranja električne energije, generatorstva te prometa u Hrvatskoj. S ovom izvanučioničkom nastavom uspješno je ostvaren još jedan u nizu projekata u sklopu kurikuluma Građanskog odgoja.

učitelj Marijo Ožaković