Nezaboravni maturalac

Autor: Ana Bartolić, 15. 6. 2015.

Da je svaki naš jednodnevni izlet bio pun pogodak svih ovih godina, to je činjenica. No život četiri dana daleko od obitelji s prijateljima iz razreda i škole u nepoznatom ambijentu u odlično opremljenom hotelu u Rapcu, bio je senzacionalan i dugo će se pamtiti.

Naime, od 9. do 12. lipnja mi učenici 7., 8.a i 8.b razreda, s našim razrednicima Sinišom Vuksanom, Marijom Ožakovićem i Matom Lešićem, uživali smo u ljepotama primorske Istre obišavši gotovo cijeli obalni pojas u ova četiri dana. U edukativnom i obrazovnom dijelu takozvanog maturalca, upoznali smo se sa znamenitostima Trsata, Rijeke, Opatije, Pule, Labina, Rapca, Rovinja, Limskog kanala, Poreča i Motovuna uz stručno vodstvo, kako smo je od milja zvali, tete Pauline ispred turističke agencije Spektar putovanja. No u opuštajućem i zabavnom dijelu višednevne ekskurzije smo zaista sami premašili sva svoja očekivanja: od kupanja i sunčanja na predivnim plažama Rapca u čistom i bistrom moru i hotelskom bazenu, od odbojke na pijesku, od noćnih i ranojutarnjih kupanja, sjajnih tuluma u sobama, zajedničkog plesa u disco baru, organiziranom samo za nas, od komunikacija i druženja s članovima juniorskih talijanskih i nigerijskih nogometnih ekipa, koje su boravile u našem dijelu hotela, od novih ljubavi koje su se rodile do nezaboravnog „night beach partyja“ kojeg su organizirali naši razrednici. I pored manjih nezgoda i neprilika koje se redovito događaju na ovakvim ekskurzijama, provod je bio prva liga, a, možda i nismo toga svijesni, povukao je za sobom crtu dalje naših životnih iskustava i ostavio trag u škrinjama naših osnovnoškolskih uspomena. Sve u svemu, naj..naj..najbolji maturalac do sad! Eh, da je samo malo duže trajao....

Učenici 7. 8.a i 8.b razreda