Na kraju što reći...

Autor: Ana Bartolić, 1. 7. 2015.

Na kraju što reći. Došao je i taj dan rastanka, 30. lipnja 2015., dan pun emocija i suza za još jednu generaciju osmaša koja, možemo reći, s ponosom napušta svoju osmoljetku. Navedenog dana organizirana je podjela svjedodžbi za sve učenike, a posebna akademija za osmaše održala se u holu škole nakon mise zahvalnice u kojoj smo se zahvalili Gospodinu za završetak još jedne vrlo uspješne školske godine. Nakon intoniranja državne himne RH, obznanjeni su i proglašeni pobjednici ovogodišnjeg festivala „Prvi glas OŠ Pokupsko“. To su učenici 4. razreda Valentin Jankeš i Marko Malek kao grupa MJ koji su otpjevali pjesmu „Zapjevajmo onu našu“ te osvojili 43,6% bodova na online ljestvici školske WEB stranice. Usijedila je zatim podjela nagrada učenicima koji su završili godinu s prosjekom 5,00 te posebna nagrada učeniku 8.a razreda Patriku Sučecu koji je svih osam razreda završio s navedenim uspjehom. A onda su krenule emocije i suze s kojima su se miješale zahvale osmaša svojim učiteljima i učiteljicama te posebno razrednicima vjeroučitelju Mati Lešiću i profesoru Mariju Ožakoviću koji su im bili iskreni, pravedni, pošteni i čvrsti voditelji kroz školovanje od 5. do 8. razreda. Vjeroučitelj je održao iskren i dirljiv govor pun zahvale svojim učenicima dok je prof. Marijo sve rekao jednom riječju „hvala“ te nakon toga prezentirao fotografije svojih učenika od 1. do 8. razreda u svim školskim i izvanškolskim zbivanjima. Zbor i ove godine nije štedio pjesmu posvećenu rastanku s još jednom generacijom, a učitelji i učiteljice zapjevali su zajedno „Za vas“ kao dio zahvale još jednoj, zaista dobroj generaciji učenika osmih razreda koji su zapečatili svoj život, rad, trud i znanje u svojoj OŠ Pokupsko himnom škole „Mi ćemo živjeti“.

učitelj Marijo Ožaković