Pjevački festival učenika Osnovnih škola grada Velike Gorice te općina Kravarsko, Orle i Pokupsko

Autor: Tomislav Jelić, 27. 11. 2015.

26.11. 2015. po četvrti put održao se pjevački festival učenika Osnovnih škola grada Velike Gorice te općina Kravarsko, Orle i Pokupsko. I ove godine glazbena manifestacija priređena je u restoranu „Phoneix“ u Vukovini pod domaćinskom palicom OŠ Vukovina. U natjecateljskom dijelu nastupile su OŠ Nikole Hribara, OŠ Vukovina, OŠ Novo Čiče i naša škola, OŠ Pokupsko, a u revijalnom dijelu plesna skupina OŠ Bukevje koju predvodi učiteljica Jasminka Podlejan, a koja je ujedno bila briljantna voditeljica festivalske večeri. Našu školu predstavile su učenice 4. razreda Petra Jankeš i Laura Krpečanec s pjesmom „Generale, koju su izvele na prošlogodišnjem festivalu „1. glas OŠ Pokupsko“  te učenica 5. razreda Emanuela Skender s pjesmom „Ide zima“ koju je, zajedno s prijateljicom Valerijom Sučec, a koja zbog bolesti nije mogla nastupiti na „Zlatnoj ruži“, izvela na ovogodišnjem Festivalu dječje kajkavske popijevke u Zlataru. Stručni žiri u sastavu gospodina Zorana Gregurića, člana organizacijskog odbora i prof. Krešimira Matašina, ravnatelja OŠ Vukovina i predsjednika organizacijskog odbora, ocjenio je za najbolju i najkvalitetnije izvedenu skladbu „Ide zima“ u izvođenju naše Emanuele Skender koja je zasluženo pobijedila i odnijela nagradu. Ravnateljica škole, Štefica Facko Vrban, koja je pratila cijeli festival, iskreno je čestitala Emi na zasluženoj pobjedi, a čestitkama su se pridružili svi nazočni, roditelji, učenici, učitelji i ostali posjetitelji. Spomenimo i to da je Emanuelu pripremao učitelj Marijo Ožaković, kao i učenice Lauru i Petru koje su također odlično izvele svoju pjesmu. Pjevačice je svojom nazočnošću počastila i ohrabrila i učiteljica Jelena Erent koja je na kraju izrazila oduševljenje što za pobjedu naše škole što za organizaciju ovogodišnjeg festivala „Zlatna ruža“.

Izvor: Marijo Ožaković, prof.