Tjedan dramskog stvaralaštva

Autor: Tomislav Jelić, 18. 3. 2016.

Učenici dobrovoljne scenske grupe pri UZ Lajdica prikazali su nam kako su, uz pomoć učitelja Marija, spremali predstavu Kava Zvonimira Baloga s kojom su nastupili na ovogodišnjem Lidranu. Kratkim, ali vrlo zanimljivim programom, u kojem se moglo primijetiti barem malo učeničke nadarenosti, završili smo ovaj dio obrazovnog perioda i zaslužno krenuli na proljetne praznike. Ovog ožujka naša škola ostvarila je veliki niz događaja. Posljednji, u ovom periodu prve polovine drugog polugodišta, bio je Tjedan dramskog stvaralaštva kojem se pridružilo obilježavanje Dana darovite djece. I jedna i druga manifestacija ostvarene su vrlo uspješno, vođene od strane učiteljice Smiljane Levar, pedagoginje Anite Beganović i učitelja Marija Ožakovića. Iza velikog odmora u petak 18. ožujka, u obilježavanje Tjedna dramskog stvaralaštva uveo nas je učitelj Marijo i mali zbor s pjesmom Mašta može svašta, a nakon njih nastupili su učenici PŠ Hotnja recitalom Tajna jednog imenika, autorice Ivanke Borovac. Na samom kraju učenici dobrovoljne scenske grupe pri UZ Lajdica prikazali su nam kako su, uz pomoć učitelja Marija, spremali predstavu Kava Zvonimira Baloga s kojom su nastupili na ovogodišnjem Lidranu. Kratkim, ali vrlo zanimljivim programom, u kojem su izvođači zaista pokazali svoju nadarenost, završili smo ovaj dio obrazovnog perioda i zaslužno krenuli na proljetne praznike.

Izvor: Marijo Ožaković, prof.