Božićna priredba

Autor: Tomislav Jelić, 23. 12. 2016.

...U NOĆI, DOK ČUJU SE ZVUKOVI

U ZAGRLJAJ MIRA KREĆEMO SVI

I SNAGA DUHA SVE NAS POKREĆE.

DOK ČEKAMO BOŽIĆ SVE SE OKREĆE....

Stihovi su to pjesme koju je skladao prof. Marijo Ožaković, a koju su danas, uz mnoštvo drugih prigodnih prikaza i pjesama, izeveli naši tamburaši i djevojački zbor. Ovog zadnjeg dana polugodišta, u iščekivanju nadolazećeg Božića i Nove godine, pokazali smo svu svoju kreativnost, maštu i moć igre u prigodnoj priredbi, a na kojoj su, uz nas i naše učitelje, djelatnike škole, našu ravnateljicu Šteficu Facko Vrban i župnika vlč. Antuna Pećara, nazočili i naši roditelji, prijatelji, mala braća i sestre te ostala rodbina. Orilo se danas iz grla naših malih zboraša i djevojačkog zbora, čula se više puta tradicionalna hrvatska božićna pjesma „Radujte se narodi“, prikazao se engleski Božić u dva navrata, tamburaši su pratili dio hrvatske božićne tradicije koju su izvele naše folklorašice, sviralo se u harmoniku popularne novogodišnje pjesme, glumilo se i recitiralo, veselilo i zabavljalo, a sve to kroz šaljivu priču i svađu jedne moderne snahe i staromodne svekrve čiju svakodnevnu prepirku na kraju prekidaju „podnapiti“ otac i sin, odn. svekar i muž. Da je sve bilo zanimljivo, veselo, duhovno, duhovito, zanosno i iskreno, potvrdila je ravnateljica na samom kraju priredbe iskrenom čestitkom svim učenicima, roditeljima, učiteljima, ostalim djelatnicima škole i svima nazočnima te željama da ovaj Božić svi provedemo u pravom, obiteljskom ozračju. Upravo to zajedništvo i to obiteljsko ozračje pokazalo se završnom scenom priredbe u kojoj su, izvodeći poznatu pjesmu „Sretan Božić svakome“, sudjelovali svi izvođači i njihovi voditelji kao i ravnateljica škole. Tim završnim činom priredbe s konfetama i dječjim šampanjcem, poželjeli smo svima skupa čestit i blagoslovljen Božić te sretnu i uspješnu Novu godinu uz završni slajd „ŽIVJELI!“

Izvor: Marijo Ožaković, prof.