Zvonjalica- zborsko pjevanje

Autor: Ana Bartolić, 9. 11. 2017.

U današnjem izvannastavnom standardu obrazovanja odn. radu u skupinama tj. ekipama u odgojno-obrazovnim sustavima, zborsko muziciranje zauzima zaslužujuće najviše mjesto, što zbog brojnosti sudionika, što zbog jačeg razvoja gotovo svih ljudskih emocija. Zbog određenih segmenata današnjeg životnog standarda, gotovo da se izgubio osjećaj za ljepotu glazbe i sve teže je dobiti na kvaliteti zborskog pjevanja, a pjevanjem u skupinama se razvija velik osjećaj odgovornosti i pripadnosti te empatija kod svakog učenika ili zboraša koji sudjeluje u takvim glazbenim aktivnostima. Upravo o tome je riječ u slijedećoj, već tradicionalnoj emisiji Zvonjalica City radija Velika Gorica, koju je u četvrtak, 9. studenog pripremila, uz profesora Marija Ožakovića, naša sjajna voditeljica Sara Lukinić, a čiji je gost gospodin Siniša Belošević, voditelj i dirigent ansambla „Zlatne godine“, vrlo konkretno i nadasve entuzijastično objasnio zborski rad te zborsko obrazovanje najavivši ujedno i skorašnje natjecanje dječjih zborova Zagrebačke županije, a u kojem će sudjelovati i naša škola.

Navedimo i to da da su glavne urednice Zvonjalice profesorice Ivana Dubovečak i Marina Mužek, tehničarka i snimateljica Mateja Brenčić te da se ista može poslušati na web portalu radija.