6. festival zabavne glazbe "1. glas OŠ Pokupsko"

Autor: Ana Bartolić, 15. 6. 2018.

Nastavna godina i ove godine završila je u vedrom raspoloženju učenika, učitelja, svih ostalih djelatnika škole te roditelja. Naime, u petak 15.6. održan je 6. festival zabavne glazbe „1. glas OŠ Pokupsko“. Ove godine natjecanje je održano samo u jednom danu zbog manjeg broja pristiglih prijava za audiciju, ali su odabrane skladbe bile vrlo kvalitetne i odlično izvedene, ovaj put od strane samo pjevačica od 1. do 5. razreda. Tradicionalni zabavni šou te završetak nastavne godine ove godine je bio poseban, veseo, vedar i do sad najzanimljiviji jer je, osim natjecateljskog dijela programa, imao i revijalni. U revijalnom dijelu programa nastupili su naši vjerni prijatelji učenici Zakladne škole Tatranska Lomnica u Slovačkoj, koji su na proputovanju u školu u prirodi na more, svratili na druženje i veselje u našu školu. Osim prijatelja Slovaka u goste su nam stigli i predstavnici Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica koji su također sjajno nastupili u neslužbenom dijelu programa, a u kojem su sudjelovali i neizbježna plesna skupina, zbor i tamburaši predvođeni učiteljicom Jasminkom Podlejan i učiteljem Marijom Ožakovićem, redateljem cijelog glazbeno-scenskog spektakla. Ravnateljica škole i festivala, prije samog proglašenja otvorenog istog, zajedno s ravnateljicom škole naših prijatelja iz Slovačke Luciom Balogh, razmijenila je poklone, a ujedno i naglasila vrijednost naše suradnje kao i samog festivala.

Ove godine maknuto je online glasovanje, ali su članice povjerenstva u sastavu učiteljica Smiljane Levar, Jelene Erent i Ane Bartolić, jednoglasno s maksimalnim brojem bodova ocijenile učenicu 5. razreda Valeriju Muža koja je odnijela pobjedu i nagradu sjajnom izvedbom pjesme Kao rijeka. Buru emocija nitko nije skrivao uz suze tuge, pogotovo učenika osmih razreda kojima je ovo zadnja glazbena priredba u našoj školi, a profesor Marijo, osim što je dodijelio priznanja za sudjelovanje na festivalu svim natjecateljicama, sudionicima te njihovim mentorima, pohvalio je i za dugogodišnje uspješno vodstvo među tamburašima škole učenika Stjepana Jankeša kao i dugogodišnji angažman oko svih školskih i izvanškolskih kulturnih i javnih zbivanja učenice Auroru Skrbin i Saru Lukinić, ujedno i sjajne voditeljice programa festivala.

Nakon godišnjeg fotografiranja svih učenika naše škole i navedenih gostiju, učenici iz Slovačke i naši učenici zabavili su se u sportskoj dvorani raznim sportskim igrama te se nakon toga veselo uputili na zasluženi ljetni odmor; naši učenici svojim kućama, a Slovaci na more.