Skupština Kluba žena Pokupsko-nastup naših učenika

Autor: Štefica Facko Vrban, 2. 5. 2019.

Suradnja Kluba žena Pokupsko i naše škole učvršćuje se sve više. Na Praznik rada, 1. svibnja,  u sklopu održavanja svečane Skupštine Kluba žena Pokupsko, naši učenici prikazali su folklorni i moderni glazbeno-scenski prikaz kao dio umjetničkog programa svečanosti koja se održala u ŠRC Stari grad Pokupsko. Cure su sjajno otplesale koreografiju „Od Pokuplja do Posavine“ uz odličnu pratnju sjajno uvježbanih tamburaša pod vodstvom učiteljice Jasminke Podlejan i učitelja Marija Ožakovića. Nakon stanke, plesačice scenske skupine izvele su i modernu koreografiju uz pjesmu „Ain't your Mamma“ i zaslužno dobile veliki pljesak. Ni dečkima i curama nije bilo teško doći i predstaviti svoju školu, pogotovo zato što je državni praznik. Ponosno su i jedni i drugi nastupili i pokazali svima još jednom da je naša škola na visokom nivou glazbeno-scenske umjetnosti kako svoga kraja tako i cijele županije pa i Hrvatske. Voditelji skupina i učenici se ovim putem zahvaljuju predsjednici Kluba žena Pokupsko na pozivu i suradničkom angažmanu koji je vrlo važan za napredovanje u njegovanju i promicanju tradicije pokupskog kraja i šire.

Izvor:Marijo Ožaković