STIGLE SU I EUROPSKE OZNAKE KVALITETE

Autor: Štefica Facko Vrban, 3. 11. 2021.

Nakon 28 Nacionalnih oznaka kvalitete za odrađene projekte u eTwinning-u, možemo se pohvaliti i sa 10 Europskih oznaka kvalitete koje su pristigle ovih dana .

Naši učenici, sadašnji četvrtaši, bili su aktivni već drugu godinu zaredom i do sada su sakupili 43 Nacionalnih oznaka kvalitete i 17 Europskih oznaka kvalitete.

Kako se dodjeljuje Europska oznaka kvalitete?

Europska oznaka kvalitete je druga oznaka koju se dodjeljujeje projektima koji postižu određene europske standarde.

Dodijeljuje je Središnja služba za podršku (CSS) učiteljima za rad na projektu:

1.koji je predložen za Europsku oznaku kvalitete od barem jedne Nacionalne službe za podršku nakon provedenog postupka odabira. Svaka nacionalna služba za podršku predlaže tri projekta nagrađena Nacionalnom oznakom kvalitete na osnovu zbroja bodova dobivenih za kvalitetu projekta

2.na kojem rade barem dva partnera koji su već primili Nacionalnu oznaku kvalitete za svoje projekte.

Europska oznaka kvalitete dodjeljuje se samo jednom godišnje i njena dodjela objavljuje se na eTwinning portalu.

Ove godine bilo je 680 nagrađenih odgojno-obrazovnih djelatnika iz RH (od predškolskih ustanova do srednjih škola). Naša škola se nalazi u prvih 15 nagrađenih po broju projekata, što je velika promocija naše škole ne samo u našoj domovini već i šire.

O uspjesima u eTwinning projektima ,nedavno ste mogli poslušati i u emisiji Informativka-Radio Banovine.

Izvor: Jasminka Podlejan