Obilazak Zagreba

Autor: Štefica Facko Vrban, 22. 9. 2022.

U utorak, 20.rujna učenici 4. razreda posjetili su grad Zagreb.
Tijekom boravka u Zagrebu posjetili smo Hrvatski sabor gdje nas je kao vrlo ugodan domaćin sa radom Sabora upoznao gospodin Kovačić. Naučili smo što je Ustav, koliko zastupnika ima sadašnji saziv, kako izgledaju sjednice i proces donošenja zakona te još mnogo drugih  informacija kojima smo proširili naše znanje.  U obilasku prostora koje smo inače mogli vidjeti samo na fotografijama ili na televiziji,  sreli smo zastupnicu Daliju Orešković koja je odvojila dio svog vremena za razgovor i odgovaranje na naša pitanja.  Ona  nam je zanimljivo i na jednostavan način objasnila kako se postaje zastupnik , koje su dužnosti zastupnika te opisala jedan radni dan. Nakon posjeta Saboru slijedio je posjet  Muzeju grada Zagreba. Tamo smo puno naučili o našem glavnom gradu, a posebno su nam se svidjele makete grada i značajnih kulturnih ustanova. U gradu smo obišli Europski trg,  Trg bana Josipa Jelačića, vidjeli Katedralu i zdenac Manduševac, šestinske kišobrane na tržnici Dolac,  Kamenita vrata, crkvu svetog Marka, vozili se uspinjačom, a zatim odmorili u parku na Zrinjevcu i još mnogo toga. Najuzbudljiviji trenutak u danu je bio točno u podne kada smo doživjeli pucanj Gričkog topa sa kule Lotršćak. Zadovoljni i puni dojmova o našem glavnom gradu koji je doista lijep, vratili smo se u naše jednako lijepo Pokuplje.

Izvor: Nevenka Crnolatec

« Srpanj 2024 »