Maškare

Autor: Ana Bartolić, 20. 2. 2015.

U utorak,17.2. u našoj školi sakupila se mnogobrojna i neobična družina. Bilo je tu vila, vještica, klaunova, vitezova, miševa i mačaka....

U izboru za najbolje maske u prvom razredu izabrano je strašilo ( Leon ), u drugom razredu liječnik(Karlo), u trećem razredu babica (Matej J.), u četvrtom razredu kao izuzetno dobar par odabrane sudvije nove cure ( Marko i Valentin), Najbolja skupina bili su miševi i mačke iz PŠ Hotnja. Ove godine na kostimiranom plesu pridružili su nam se i budući prvoškolci ,polaznici male škole i kao najbolja maska odabran je veseli  gusar (Matej ) koji je zapjevao i zasvirao na svojoj harmonici. Čestitamo pobjednicima, a ostalima želimo više sreće sljedeće godine!

„Život je maskenbal, ljudi su krivi. S tuđom maskom lakše se živi...“ Upravo su možda ti stari stihovi popularne grupe Teška industrija bili povod našim učenicima razredne nastave i polaznicima Male škole da se i ove godine pretvore u ono što zapravo nisu u stvarnome životu. Vesela lica, smiješne grimase, raznorazni kostimi, likovi iz crtića i bajki, doktori, bakice, strašila, policajci i mnoge druge maske, defilirale su danas hodnicima neše škole i na taj način proslavile današnji ludi dan Fašnik. Na samom početku fašničkog plesa, razveselila nas je mala dramska grupa, pod vodstvom učiteljice Željke Čaić,  kratkom ali slatkom lutkarskom predtsvom.

U sveopćem plesu isprepletale su se razne boje dok je bundeva, tj. učiteljica Jasminka Podlejan kordinirala, predstavljala maske te ih pozivala na ples i pjesmu. Kao i svake godine, stručno povjerenstvo u sastavu učitelja, koji nisu razrednici učenicima razredne nastave, odabralo je po razredima najoriginalniju masku. Nagrade su tako odnijele slijedeće maske: kolektivna maska učenici PŠ Hotnja i Male škole, strašilo iz prvog razreda, liječnik iz drugog, babica iz trećeg, muzikaš iz Male škole te „Par cura“ iz četvrtog razreda. Bundeva je na kraju kratkog, ali slatkog bala, pohvalila sve maske i zaželjela više kreativnosti slijedeće godine, a učenici su se vratili natrag u svoje učionice kako bi vratili svoj prvobitan izgled i pripremili na sutrašnji početak korizme.

Fotografije pogledajte sami, a sigurno je da su se svi  dobro zabavili.

učitelj. Nevenka Crnolatec

prof. Mario Ožaković