Međužupanijska suradnja učeničkih zadruga Zagrebačke županije

Autor: Ana Bartolić, 30. 9. 2017.

Međužupanijska suradnja učeničkih zadruga i dalje se nastavlja. Ove godine naša podružnica UZ Zagrebačke županije uspostavila je kontakt s Primorsko-goranskom županijom, točnije s OŠ „Dr. Branimira Markovića“ u Ravnoj Gori te su zadrugari od 28. do 30. 9. uživali u prirodnom okruženju Gorskog kotara. Ispred naše UZ Lajdica na trodnevnom boravku u Ravnoj Gori bile su zadrugarke učenice Sara Lukinić i Dora Škrinjarić uz pratnju voditelja zadruge učitelja Marija Ožakovića.

Ove godine zadrugarska suradnja bila je malo nebična pogotovo zato što je za učenike organiziran boravak u dvorani škole, a što su svi zadrugari, kao i njihovi roditelji, prihvatili s oduševljenjem kao jedno novo iskustvo koje se na kraju pokazalo boljim nego prijašnjih godina.

Vrbovsko, Kamačnik, Delnice, Risnjak, Lokve i špilja Lokvarka, Ravna Gora i Park šuma Golubinjak, destinacije su koje su ostavile na sve sudionike ovog projekta izvrstan dojam, a najviše što su uz edukativne šetnje Poučnom stazom Leska u Risnjaku, putem uz potok Kamačnik te špiljom Lokvarkom, za sve, a najviše za učenike, bile organizirane razne radionice (Foto radionica u OŠ I. G. Kovačića u Vrbovskom, Šumska pedagogija i Adrenalinski park na Risnjaku, izrada drvenih kućica u Popovićevom mlinu u Delnicama), te obilasci Muzeja žaba i Zbirke ljubitelja starina i čuvara baštine u Lokvama kao i dvorca u Staroj Sušici.

Uz sve to učenici su se u večernjim satima u školi, zabavljali uz raznorazne programe koje su za njih pripremili domaćini u Ravnoj Gori, a kojima smo na rastanku, kao dio zahvale za sjajno gostoprimstvo, zapjevali „Kad se male ruke slože sve se može, sve se može.“