„Stvaraj poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!“

Autor: Ana Bartolić, 6. 2. 2018.

Drugog dana, drugog tjedna drugog mjeseca obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Na današnji dan, 6. veljače 2018. usmjeravamo misli na sigurnost naše djece na internetu. Informiranost, edukacija i razgovor najbolji su alati kojima ćemo interent učiniti sigurnijim "mjestom" gdje djeca i mladi provode svoje slobodno vrijeme. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je:

„Stvaraj poštuj i poveži se! Bolji Internet počinje s tobom!“

Zaigrajte sami ili u krugu obitelji kviz SafetyNet, Bitka za sigurnost i produbite svoje znanje o sigurnosti na internetu.

Svatko od nas doprinosi sigurnosti i širenju svijesti o sigurnosti na internetu.

Djeca i mladi mogu pomoći tako što će kreirati svoj online identitet poštujući druge i štiteći svoju reputaciju. Internet trebaju koristiti kao medij iz kojeg će crpiti ideje, alate i materijale koji unaprjeđuju njihov intelekt i potiču na napredak u poznavanju informatičkih vještina. Također, to je mjesto gdje se može čuti njihov glas te bi kao takvi trebali brusiti svoje vještine izražavanja mišljenja i unapređenja društva koje ne podržava nepoželjna ponašanja.

Roditelji su važan  element u kreiranju razmišljanja kod djece te na taj način oblikuju svojim primjerom mišljenja i odnose svoje djece u svijetu interneta. Svojom aktivnošću, uključenošću i informiranosti o aktivnostima svojeg djeteta pomažu u stvaranju boljeg interneta.

Učitelji mogu pomoći kreirati bolji internet tako što će djeci pružiti informatička znanja i vještine za funkcioniranje u današnjem društvu. Također, oni su voditelji učenicima u kreiranju pozitivnih sadržaj na internetu. Njihova dužnost je pomoći učenicima u suočavanju s negativnim stranama interneta i razvijanju vještina za sigurno korištenje interneta.

Poveznice putem kojih možete doći do korisnih informacija vezanih za ovu temu su:

Izvor: Ana Bartolić