Korisne informacije

Sigurniji internet za djecu i mlade 2013.

Autor: Ana Bartolić, 4. 2. 2013.

Povezivanje uz uvažavanje

5. veljače 2013. godine obilježava se dan Sigurnijeg interneta za djecu i mlade u organizaciji udruge Suradnici u učenju.

Tema ovogodišnje nacionalne kampanje "Sigurniji internet za djecu i mlade" su online prava i odgovornosti uz slogan "Povezivanje uz uvažavanje".

Na ovoj stranici možete saznati korisne informacije kojima ćete kao učitelji kroz svoj rad u nastavi utjecati na sigurniji život učenika u svijetu interneta.

Kako bi učitelji ovu temu što bolje približili svojim učenicima, načinjeni su i sakupljeni raznovrsni materijali koji se mogu koristiti u radu s djecom na ovu temu:

1. Priručnik za učitelje: Društveno umrežavanje, upute za profesionalce

2. Radna bilježnica Igraj se i uči: online

- za djecu od 4 do 8 godina

- naljepnice za radnu bilježnicu preuzmite ovdje

- priručnik uz radnu bilježnicu s uputama kako razgovarati o temama obrađenim u radnoj bilježnici preuzmite ovdje

3. Posteri:

4. Interaktivne igre:

Zaštita osobnih podataka                       Sigurnost na                           Zamke elektroničke pošte                                                                  društvenim mrežama

5. Društvene igre:

"Znaš li?"

- objašnjenje igre pročitajte ovdje

- prilozi uz igru:

kartice s pitanjima i odgovorima i predlošci

"Barometar osjećaja"

- o igri

- prijava za igru

Kako to rade drugi?

U Učiteljskom priručniku 2012 možete vidjeti kako temu sigurnosti djece na internetu obrađuju učitelji u našoj zemlji. Učiteljski priručnik 2012 donosi članke učitelja objavljenih u digitalnom časopisu Pogled kroz prozor na osnovi kojih možete pronaći ideje za svoj rad o ovoj temi.

Zanimljivi članci o ovoj temi:

Zaštita osobnih podataka djece

Razmisli prije nego li klikneš

Što otkriva vaša elektronička pošta

Digitalni tragovi

Sigurnost na internetu – privatnost i zaštita osobnih podataka

Korisne web stranice koje govore o ovoj temi:

Na dnu stranice priloženi su dokumenti (prezentacije, pripreme za nastavu, ideje za igre i sl.)  na temu sigurnijeg interneta...

« Svibanj 2024 »